İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim Süreci:

İade/değişim olacak ürünü kullanılmamış olarak, faturası ve orijinal ambalajı ile birlikte Aras Kargo’ya karşı ödemeli olarak teslim edebilirsiniz.

444 25 52'yi arayıp Aras Kargo'ya paketi adresinizden almasını söyleyebilir veya herhangi bir Aras Kargo şubesine gidip iade paketinizi teslim edebilirsiniz.

Gönderdiğiniz paketin içine eğer iade olacaksa iade yazmanızı rica ederiz.

Değişim olacaksa bunu da belirtmenizi ve hangi ürün/beden ile değişim istediğinizi yazmanızı rica ederiz.

İade Göndereceğiniz adres:

Halaskargazi, Şafak Sk. No:52 Şişli

Ücret İadesi:

İade işlemleri irsaliyeli faturayı gönderdiğiniz takdirde yapılacaktır.

Ürün Samandıra'da bulunan depomuza girdikten sonra incelemeye alınacak ve onaylanması ile 7 iş günü içinde iade/değişim işlemi yapılacaktır.

İade:

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 14 gündür. Satın aldığınız ürününüzü tekrar satılabilir özelliğini yitirmemiş olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren toplam 14 gün içerisinde faturanız ile iade edebilir veya değişimini sağlayabilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. 
İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı 
Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. Kişisel kullanıma özel ürünler, kahve ve kahve yan ürünlerinin iadesi yapılmamaktadır. İade etmek istediğiniz ürünler "Mesafeli satış sözleşmesi" şartlarına uygun ise para iadeniz, sitemizden alışveriş yaparken kullandığımız kredi kartınıza yapılacaktır.

Soctet.com’dan satın aldığınız ürünlerde bir sorun olması durumunda, ürünü 14 gün içerisinde faturası ve orjinal ambalajıyla birlikte Aras Kargo'ya karşı ödemeli teslim ederek aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz. Ürünün içerisine değişim/iade notu iliştirerek göndermenizi rica ederiz.

Adres: Halaskargazi, Şafak Sk. No:52 Şişli

İade ve Değişim Koşulları:

İade Koşulları

• İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır.

• Yasal İade Süresi ve Koşulları: Ürünlerin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 14 gündür. İade edilecek ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde ve ürünün orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir.

• İade edilecek ürünler, orjinal ambalajlarında (Orijinal ambalajı bozulmuş; orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmeyeceği için orjinal ambalajın bozulmayacak şekilde paketlenmesi ya da streçlenmesi gerekmektedir), tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde gönderilmeli, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış ve yeniden satılabilir durumda olmalıdır. Ürünün mutlaka orjinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir. (Ürünleriniz size hediye edilmiş ise, ürünler için "Değişim Koşulları ve Süresine uygun olmak kaydıyla" sevk irsaliyesiyle değişim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.) 

“Mesafeli Satış Sözleşmesi”ne göre aşağıda sayılan ürünlerin iadesi yapılamamaktadır:

  • Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler
  • Yılbaşı, Sevgililer Günü, Anneler Günü gibi özel günlere yönelik kişiye özel hazırlanan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.
  • Tasarımcılarımız tarafından sadece sizin için hazırlanan aksesuar ve takıların (Tasarım kategorisi altında yer alan tüm tasarımcılar bu kurala dahildir.) iadesi kabul edilemez.
  • Satışa sunulandan farklı olarak üzerinde değişiklik yapılan (Örneğin; yüzük ölçüsü sitede sunulandan farklı üretilen) ürünlerde, aksesuarlarda, çanta ve saatlerde iade kabul edilmemektedir.
  • Kullanıcı hatası ile (düşme, çarpma vb.) hasar gören ürünler iade alınamamaktadır.
  • Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmamasını ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.